Mida teha villaga?

Saaremaa Ökoküla Forums Lambakasvatus Mida teha villaga?

This topic contains 5 replies, has 3 voices, and was last updated by  Shaun the Sheep 8 years ago.

 • Author
  Posts
 • #5524

  Shaun the Sheep
  Keymaster

  26. jaanuaril alustas Prints Charles Inglismaal kampaaniat, et tõsta naturaalsete villaste toodete populaarsust ja seeläbi aidata lambafarmetitel võidelda langevate villahindadega ning tõsta nõudlust. Originaalartikkel on allpool lisatud!

  Kuigi Eestis on spetsiaalsete villalammaste kasvatamine vähe levinud on Vill lambakasvatuses paratamatu kõrvalprodukt. Samuti on villast riiete ja muude tarbeesemete valmistamine meil pika traditsiooniga. Nõudlus kodumaise villa järele on aga nii nagu Inglismaalgi äärmiselt tagasihoidlik ja hinnad ei kata tavaliselt pügamise kulugi.
  Ehk praegustel külmadel talveõhtutel tekib Teil häid mõtteid, kuidas Eestis villaseid tooteid jälle ausse tõsta. Kes võiks olla meie prints Charles, kes tuletaks meelde villa häid omadusi?
  Avaldage julgesti mõtteid!

  The Prince of Wales is working with designers and farmers to bring wool back into fashion, and combat price falls

  Tuesday, 26 January 2010

  Marianka Swain

  The Prince of Wales is spearheading a campaign to bring wool back in fashion in order to combat falling prices and lack of demand.

  Prince Charles gave a speech today at the Wimpole Hall in Cambridgeshire to launch The Wool Project, which aims to market wool as a fashionable, eco-friendly and durable alternative to throwaway garments.

  It will also aim to create a new Green label for woollen products and encourage shops to promote wool for home furnishings and clothing.

  The Prince of Wales has met with figures from the British Wool Marketing Board, farmers and fashion experts to discuss the project, which is being masterminded by John Thorley, director of the Pastoral Alliance and former chief executive of the National Sheep Association.

  A spokesman from Clarence House said: ‘The Prince was getting very concerned about the prices that farmers were getting for their fleeces and decided that something had to be done to help them.

  ‘He got together all the interested parties, including people in fashion, clothes retailers, carpet manufacturers and representatives of the wool industry, and they agreed to work together to promote wool.’

  Several designers, labels and tailors, such as Burberry, Paul Smith, Gieves & Hawkes and Jasper Conran, are already using wool.

 • #5582

  Shaun the Sheep
  Keymaster

  Asi on jõudnud nii kaugele, et Inglismaal jäetakse ära plaanilisi villa oksjoneid kuna lihtsalt ei ole pakkuda kohalikku villa.
  Hinnad on tõusnud 0.73 naela/kg oktoobris kuni 1.13 naela/kg viimastel nädalatel ehk 55%!
  Sellise hinna tõusu on spetsialistide hinnangul põhjustanud suurenenud nõudlus kuna inimesed on rohkem hakanud ostma naturaasest villasest tooteid. Samuti fakt, et globaalselt on lammaste arv vähenenud ja seega on pakkumine kahanev.

  Austraalia lammaste arv on praegu saja aasta väikseim ja ka Uus Meremaa lammaste arvukus on kahanenud kunagiselt 70 miljonilt 20 miljonile.

  Andke teada kas villa eest ka meil kusagil jälle mõistlikku hinda on hakatud pakkuma?
  Kas müüdud vill katab pügamise kulud?[attachment=0:2vhpgcs4]pügamine.jpg[/attachment:2vhpgcs4]

 • #5583

  Villatookoda
  Member

  Kuna pank ütles ära vähese tagatise olemasolul, teeme villatöökoja hoone oma vahenditega ja loodan, et hiljemalt järgmise aasta jaanipäevaks hakkab tööle Saaremaal villatöökoda, kus on võimalik teenusena lasta teha oma labmavillast lõnga, võtaksime vastu musta villa, mille pesu käib kohapeal. Kohapealne pesu on vajalik seadmete eluea maksimaliseerimiseks. Töötlushulgad on muidugi piiratud, see hõlmaks umbes veerandi Saaremaa vajadusest. Lõnga hind tuleneb muidugi sellest kilost, mis on töötluseks toodud, sellepärast oleks mõistlik eelpesu kodusel võimalusel teha, muidu maksad ju selle liiva ja sõnniku eest ka, mis kaob pesemisel ja millel on märkimisväärne kaal. Kuid, kui kodus pesta villa, pead teadma, kuidas seda teha, et villa ära ei riku. Plaanis on tuua ka töökotta heidekamm, mis lõplikult eemaldab Saaremaa villale omased kadakaokkad, muu sodi ja liiga lühikse kiu.

 • #5584

  Shaun the Sheep
  Keymaster

  Tore kuulda, et kohaliku villa väärindamiseks midagi ette võetakse. Täna on ju vill rohkem probleemiks ja pügamisraha villa müügist tagasi ei saa.
  Edu Teile!

 • #5585

  vanaolevi
  Member

  Njah 😛 Pügan oma lambad ise ja villa müün kilo hinnaga 300.- Tegu on Rootsi peenvillalamba villa valitud pesemata paladega. Probleemi pole müügiga olnud. Jääb puudu isegi, sest kõike müüa ei saa kuna tarvitan isegi seda villa. http://www.vanaolevi.blogspot.com

 • #5586

  Shaun the Sheep
  Keymaster

  Tore kuulda, et ka villa müües on võimalik raha teenida.
  Kindlasti ongi siin võtmesõnaks spetsialiseerumine. Ei ole ju olemas lambatõugu, kes poegib ilma probleemideta, annab keskmiselt 2,2 järglast, hoolitseb tallede eest, tall kaalub 4 kuuselt 60 kg, lihavormid on kõrgemast kategooriast ning villa kilo eest makstakse 300 EEK/kg
  Kui head villa toota, peab soetama ka vastavat tõugu lambad.

You must be logged in to reply to this topic.

Lühikirjeldus