Huvitavat

This topic contains 2 replies, has 1 voice, and was last updated by  Shaun the Sheep 6 years, 1 month ago.

 • Author
  Posts
 • #5530

  Shaun the Sheep
  Keymaster

  Lammas sündis “musta vööga”

  Suurbritannias sündis viis päeva tagasi lammas, kellel on «must vöö».
  Looma omanik William Herbert pani talle «Karate Kidi» filmidest tuntud tegelase, võitluskunstide meistri Mr. Miyagi järgi nimeks Miyagi, kirjutab Daily Mail.

  «Olen 50 aastat lambaid kasvatanud, kuid varem ei ole ma midagi sellist näinud,» lausus Herbert.

  Farmer lisas, et mõnedel ta lammastel on kerged tumedad triibud, kuid varem ei ole kunagi sellist laia ja jämedat ette tulnud.

  «See on ümber ta keha, keegi oleks selle nagu pintsliga tõmmanud. «Vööga» lammas on üks «kolmikutest». Ta õel ja vennal triipu ei ole,» sõnas lamba omanik.

  Herbert ei ole kindel, kas lambal see triip ka täiskasvanuna on.

  «Mõnedel lammastel on nende erilised märgid vanemaks saades kadunud. Kuid Miyagi triip ei ole nagu karvkate, vaid meenutab pigem inimjuukseid,» lausus farmer.

 • #5591

  Shaun the Sheep
  Keymaster

  Talunik John Heard otsustas appi võtta äärmuslikud meetodid, et kaitsta oma lambaid varaste eest.
  Nimelt värvis ta kõik lambad oranžiks. 250pealine kari sai uue värvi ning vargad hoiavad neist nüüd väga kaugele, kirjutab Daily Mail.
  Suurbritannias Devonis lambakarja pidav Heard on viimasel paaril aastal ilma jäänud 200 lambast ning kandnud märkimisväärset rahalist kahju seetõttu. Tema sõnul on villa värvimine teinud imesid – lambaid ei varastata.
  “Poeg soovitas lambad oranžiks värvida. Kuigi see muudab loomade välimuse imelikuks, siis kasu on sellest suur olnud – tänavu pole ma ilma jäänud ühestki lambast.”[attachment=0:1ob35wla]oraanz lammas.jpg[/attachment:1ob35wla]

 • #5592

  Shaun the Sheep
  Keymaster

  Järgmisel aastal saavad Šveitsi lambad edastama karjasele sõnumeid hundirünnaku kohta.

  Sellist sõnumiedastamist katsetati möödunud nädalal Šveitsis ühe lammaste grupi peal, edastab Šveitsi uudisteagentuur ATS.

  Kümnele lambale paigaldati südame löögisagedust jälgiv ja registreeriv mõõtur. Siis lasi lammastel peale lahti kaks karjakoera, keda oli õpetatud ründama viisil, nagu seda teevad hundid.

  Katse näitas, et rünnaku ajal kerkis lammaste südamelöökide arv tavapärasest märgatavalt ehk 80-lt üle 200.

  Katse teinud teadlaste sõnul saab sellisel viisil edastada teavet hundirünnaku kohta.

  Kui lammaste südamelöökide arv on kasvanud üle teatud piiri, siis käivituvad turvameetmed nagu lamba kaelas olevast südametööd jälgivast seadmest hakkab levima hunte eemale peletav heli, seade edastab karja omanikule või karjasele mobiiltelefonile sõnumi ning ka karja asukoha.

  Seadme loojate sõnul aitab seadeldis neid lambakasvatajaid, kes ei saa või kellel ei ole karja väiksuse tõttu mõtet kalleid lambakoeri kasutada.

  Ka saab seda seadet kasutada turismipiirkondades, kus lambakoer kaitseb karja ning võib rünnata sinna juhuslikult sattunud inimesi.

  Lammasteseadme prototüüp valmib selle aasta sügisel ning esmalt kasutatakse seda vaid Šveitsis ja Prantsusmaal.

  Kuid ka Norra lambakasvatajad olevat seadme vastu juba huvi tundnud.

  Šveitsis on viimastel aastatel aina enam huntidega probleeme ette tulnud. Viimati tappis hunt seal kaks lammast 27. juulil. Juhtum leidis aset Šveitsi kirdeosas St. Gallenis.

You must be logged in to reply to this topic.

Lühikirjeldus